İSTANBUL SHOWROOM AÇILDI

photo
27 Eylül 2016

Filiz Çelik ALPEDA İstanbul Mağaza adresi için TIKLAYINIZ

Türkiye’nin lider salon dekorasyon ve mobilya markası Filiz Çelik, İstanbul 'da yeni showroom’u ile karşınızda...

Bursa’daki üretim tesisleri, ihracatı, ürün çeşitliliği ve sunduğu hizmetler ile ülkemizin ve sektörün en değerli salon demirbaş markası Filiz Çelik, İstanbul’da prestijli bir showroom ile sektördeki farkının altını çiziyor. Toplam 1400 metrekarelik bir alanda 6 kattan oluşan showroom, sadece ülkemizin değil bulunduğumuz coğrafyanın da en büyüğü olma özelliği taşıyor. Bu özel mekanı Filiz Çelik Genel Koordinatörü Alper Çelik anlatıyor;

Filiz Çelik’in İstanbul’daki showroom macerası 2006 yılının aralık ayında başlamıştı. Tabi o dönemin ihtiyaçları ve koşullar göz önünde bulundurulduğunda 150 m2 lik bir alanda oldukça mütevazi bir başlangıç yapmış ve Filiz Çelik olarak ilk o dönemde klasik bayilik yapısından çıkıp nihai tüketiciyle irtibat kurmuştuk. Tabi kurulan bu irtibat firmanın gelişimi ve müşterimizi anlama konusunda bizlere çok şeyler kattı diyebilirim. Zaman geçtikçe sektörün bu bağlamdaki ihtiyaçları arttı , ayrıca firmamızın iş yapış şekli o günden bugüne oldukça değişti. Filiz Çelik artık iç mimari dekorasyon ve butik imalat yöntemlerinin hakim olduğu bir üretim şekli benimsemiş bulunmakta. İşte bu iş yapış tarzı da bizleri bugün hayata geçirmiş olduğumuz , müşterimizin sadece ürünleri görmekle kalmayıp güncel dekorasyon konusunda ihtiyaçlarını da giderebildiği merkez showroom binamızın kurulma nedeni oldu.

Tabi ticaret olarak sınırların kalmadığı ve pazarların birbirleriyle neredeyse entegre olduğu bir dünyada İstanbul gibi bir lokasyonda olmak bizlere sadece ülkemize değil daha birçok hedef pazara hizmet vermek adına ilaveten stratejik bir hamle olmuştur diyebilirim.

Showroom’un fiziksel özellikleri neler? İçinde neler var? Kaç çeşit ürün, kaç çeşit model bulma imkanı olacak?

İstanbul Merkez Showroomumuz Ümraniye ilçesinde, Şerifali semtinte modoko olarak bilinen bölgeye 500 m mesafede bulunmaktadır. Toplam büyüklüğü 1400 m2 olup 6 kattan oluşmaktadır. Bu katların 3 tanesi showroom 1 tanesi lojistik depolama alanı ve geri kalan 2 katta idari ofisler ve 50 kişi kapasiteli eğitim salonumuz bulunmaktadır. Showroomda genel konsept olarak endüstriyel bir tarz hakim olup Filiz Çelik’in şu anda üretmekte olduğu tüm ürün yelpazesinin sergilendiği bir yapıda tasarlanmıştır. Buna ilave olarak showroomun belirli bölgelerinde standart ürün yelpazesinde bulunmayan konsept ürün çalışmaları da yer almaktadır.

Kuaförlerin bu showroom’a gelmesi için sebep?

Öncelikli olarak burası değerli kuaförlerimizin demirbaş ve buna paralel dekorasyon ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sektörümüzdeki en büyük showroom olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca bu fiziksel özelliğinin dışında müşterilerimizin yaratmayı arzuladıkları mekanlarıyla ilgili profesyonel destek alabilecekleri donanımlı bir ekibinde yer aldığı bir mekan olma özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla bu hizmeti bir bütün olarak hem planlama boyutuyla hem de tercih edeceği ürünleri birebir görüp deneyerek alma imkanına kavuşmuş olacaklar diye düşünüyorum. Aslında bizim arzuladığımız bu konuda ihtiyaçları olan müşterilerimizin bize uğramadan karar vermemeleri.